Energiasääst

Esileht / Praktiline info / Mis on energiasääst?

Mis on energiasääst?

Kas teadsid, et kolmandik Eesti energiatarbimisest toimub elamutes? Hoonete energiatarbimine moodustab transpordi- ja tööstussektori ees suurima majandussektori. Kuidas säästa energiat eri tüüpi elamu- ja ärihoonetes, on saamas aina suuremaks prioriteediks nii riigi kui eratasandil ning sellele pööratakse kasvavat tähelepanu ka Euroopa Liidu majanduskasvu strateegias.

 

Energiasääst ja taastuva energia kasutamine on kaks põhilist säästva arengu printsiipi, mis vähendavad nii meie isiklikku kui riigi ja planeedi üldist ressursinõudlust, kulusid ning ökoloogilist jalajälge. Uuringud on tõestanud, et näiteks vanade kodumasinate (rohkem kui 10 aastat tagasi toodetud) vahetamine uute vastu on üks kõige efektiivsemaid viise vähendada kasvuhoonegaaside teket. Moodsad energiajuhtimise süsteemid aitavad vähendada energiatarbimist, lülitades seadmeid automaatselt välja või pannes neid madalamale töötamissagedusele, kui täisvõimsust reaalselt ei vajata.

Energia säästmine on väljakutse, mis nõuab poliitika, tehnoloogia ja käitumisharjumuste muutmise arenemist käsikäes. Üksikisik saab oma igapäevaste tarbimismustritega mõjutada küll väikest, kuid siiski olulist osa selles laiahaardelises valdkonnas.

Energiasääst.ee veebipoes saab igaüks teha oma vastutustundliku valiku säästva arengu soosimiseks ning anda selleläbi panus keskkonna mugavamaks ja säästlikumaks kujundamiseks. Pakume oma toodete näol ideid säästmaks raha ja energiat nii oma kodu siseruumides kui ka väljas olles. Meie pakutavate toodete abil saate oma kodus või tööruumides kütta, valgustada ja vett kasutada lihtsamalt ja odavamalt. Meie valikus on uusimad tooted, mis energiasäästu valdkonnas hetkel turul on.

 

Alljärgnevalt energiasäästu teemat puudutavaid kasulikke allikaid:

Eesti Energia energiasäästu nõuanded

Tallinna Küte energiasäästunipid

Tallinna Küte hoonete energiasääst

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium energiasäästu teemal 

Teet Kerem, Eesti Energia energiamüügi tootearendusjuht hoonete energiasäästu teemal