Energiasääst

Esileht / Praktiline info / Küttesääst

Küttesääst

Ruumide küttel on meie kliimas kanda igapäevaelus oluline osa seoses üldise heaolu ja produktiivsusega. Kahjuks moodustab olulise osa meie kuludest ka ruumide küttele kuluv rahasumma ning seda aina enam. Loodusseaduste vastu aga ei saa ja kui temperatuur väljas langeb, kasvavad ruumide küttekulud paratamatult. Kuidas hoida kulusid kokku, kui mugavuses järeleandmisi teha ei soovita?

                                                                     

Kõige lihtsam variant, mis säilitab mugava sisekliima ruumis viibimise ajal, on juhtida küttesüsteemi selliselt, et ajal, mil ruumi ei kasutata, hoitakse seal madalamat temperatuuri – väike temperatuuride vahe ümbritseva suhtes tähendab ühtlasi madalamaid küttekulusid. Nagu veekraani ei jäta me kodunt lahkudes jooksma ega auto mootorit õhtul koju jõudes töötama, ei peaks me hoidma endale mugavat temperatuuri ka ruumides ajal, mil me seal ei viibi.

Hoiame Kokku Grupp OÜ on spetsialiseerunud küttejuhtimise süsteemide müümisele ja paigaldamisele, omades selles vallas hulgaliselt kogemusi. Oleme paigaldanud küttejuhtimissüsteeme nii eramutele, büroohoonetele, ühiskondlikele hoonetele kui tööstushoonetele.

Oma kogemustele toetudes võime julgelt väita, et küttejuhtimise süsteem annab tulemusi kõikide hoonetüüpide puhul – nii saab näiteks büroo- ja tootmishoonetel alandada temperatuuri 58%-l kogu kütteperioodi ajast (võttes aluseks 10-tunnised tööpäevad argipäeviti), elamutes aga päeval, kui inimesed viibivad tööl või öösel, mil inimesed magavad. Ajaliselt on võimalik programmeerida süsteem nii, et enne, kui inimesed taas ruumi kasutama hakkavad, köetakse ruum eelnevalt seadistatud mugavale tasemele. Samuti on oluline, et ruume saab juhtida eraldi ning seadmed on lihtsasti ühilduvad, kergesti juhitavad ja esteetilise välimusega. Tasuvusajad on siiani jäänud kuni 3 aasta juurde, olenevalt eelnevast süsteemist, kasutusprofiilist ja ilmast.

Küttejuhtimine tagab mugava sisekliima madalamate arvetega.

 

Tutvu toodetega!

Vaata meie parimaid projekte!